19 tetor 2012 trofte me vere kripe,piper,dhe shtrohen ne tave,ju hidhet lengu i limonit,hudhra te grira,dhe ju hidhet vere e kuqe sa te mbulohet peshku,mbydhet tava me kapak dhe mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!
Tave Me Trofte
Trofte ne furre , receta, per femra, shtepia, kuzhina, kuzhina shqiptare. mbasi keni larë peshkun, në brendësinë e barkut mbusheni me 2 deri në 3 feta domate, në një fetë limoni disa feta hudhrash sipas dëshirës suaj, tave kosi ne furre.

april 7


 

Tave peshku me hudhra peshku i pastruar dhe i lare pritet ne copa, i hidhet kripe, piper. lyhet me miell dhe skuqet ne tigan me yndyre te.18 korrik 2007 kjo eshte receta me e mire dhe me e thjeshte per gatimin e peshkut. ju duhen: trofte (madhesi mesatare , 1 per person) hudhra (2 kokra vendosini ne nje tave te ceket per te mledhur lengjet qe mund te dalin jashte.

Lyejme me gjalp nje tave balte dhe me shume kujdes shtrojme patatet. .. (2) tarte tatin (2) tartine (2) tasa me kos (2) tea time (2) trofte (2) udhetime (2) baviera.


 

 

  Transformua në një fshat të vogël me pak rëndësi nga ana . dhe restorant me gatime si .. •taverna gezimi - vaska peshku me trofte tel: +355 69 23 95 926.
 
Video Newsbreak Life & Style
Nation Business World
Move.Ph Entertainment Live Blog
Thought Leaders Sports Rich Media
Adult ServicesAdult Services - GayCallboard
EducationEmploymentHome/Garden Services
MarketplaceMind Body & SoulMusic
Personal ServicesProfessional ServicesReal Estate Directory
Travel Directory
Florida Gulf Coast University NCAA Atlantic Sun Conference CCSA
Streamline Technologies
Schedules
    20.04.2013 19:00 - Madrid
BM Atletico Mad... (ESP)  vs  FC Barcelona Int... (ESP)
 QF
April 2013
M T W T F S S
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Buffalo Calgary Colorado
Edmonton Minnesota Philadelphia
Rochester Washington Toronto
24.03.2013
VS  Füchse Berlin
 BM Atletico Madrid 
    26 : 27
Rb em o que fazer?
jhb em Penso que isto será fruto de e…
ricardo saramago em Penso que isto será fruto de e…
António Almeida em Rescaldo da entrevista da cria…
lucklucky em o que fazer?
ricardo saramago em É Esta a Nata Da Nossa Classe…
Mário Amorim Lopes em o que fazer?
oscar maximo em o que fazer?
Rb em o que fazer?
CN em o que fazer?